Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı | Akustik Düzenleme Uygulamaları

Ses Yalıtımı günümüzde en sık yapılan uygulamalardan birisidir.Çünkü gelişen müzik sektörü ve kentleşmede ortaya çıkan ses insan sağlığına zararlı olduğundan bu zararı ortadan kaldırmak için yapılması gereken ses yalıtımı uygulamalarıdır.Ses yalıtımını zemin ses yalıtımı,duvar ses yalıtımı,gürültü odaklı ses yalıtımı,akustik ses yalıtımı ve titreşim yalıtımı diye ayırabiliriz.

Müzik Odası Akustik DüzenlemeMüzik Odası Akustik Panel Uygulaması

Akustik Ses yalıtım malzemeleri genel olarak müzik odası ses yalıtımı, reji odası ses yalıtımı, ofis odası se yalıtımı, toplantı odası ses yalıtımı,çağrı merkezi ses yalıtımı, stüdyo odası ses yalıtımı gibi bir çok alanda uygulanabilmektedirler.

Stüdyo Akustik DüzenlemeStüdyo Ses Yalıtımı

Zeminde oluşan darbe veya topuk sesini kesmek için zemin ses yalıtımı uygulamaları kullanılır.Bunun için zeminde sesi emebilecek seviyede üretilen ses yalıtım malzemeleri kullanılır.Duvarlar için ses yalıtımının önemi ise; herkes evinde veya iş yerinde rahat bir yaşam sürmek ister.Dışarıdan veya içeriden ortama yayılan sesler rahatsız edici bir hal aldığı için duvar ses yalıtımında kullanılacak ses yalıtım malzemeleri kullanmak gerekmektedir.

Ofis Akustik Kaplama UygulamasıOfis Ses Yalıtımı Uygulaması

Gürültü odaklı ses yalıtımı yapmak için sesin nerede yoğunlaştığını tespit etmek gerekmektedir. Bu işlem yapılırken ses desibelini ölçen sıfır hassasiyetteki dijital ölçüm cihazları kullanılmaktadır.Gereken malzeme tespit edilir ve uygulamalar bilgili kişiler tarafından yapılır.Akustik ses yalıtımı uygulamaları ses desibelinin fazla olmadığı akustik mekanlarda yapılır.

Toplantı odası Ses Yalıtım UygulamasıToplantı Odası Akustik Düzenleme

Akustik sünger ve akustik kumaş kaplı paneller ilk tercih olur.Titreşim yalıtımı büyük fabrikalarda kullanılan makinelerin zeminde oluşturduğu sesin mekanayayılmasını önlemek için yapılır.

Sinema Salonu Ses Yalıtım PanelleriSinema Salonu Ses Emici Panel

Ses yalıtımı uygulamalarının birçok çeşidi olduğundan her zevke ve frekansa uygun bir çok malzeme bulunur.Bunların en kapsamlı ismi ses yalıtım malzemeleridir.Ses yalıtım malzemelerinin bazıları akustik ve yanmaz özellikte olan yankı ve ses emici süngerler,kumaş kaplı akustik panel,heraklite ahşap panel,taş yünü,zemin ses yalıtım kauçukları,epidiyem bariyer,ses yalıtım bandı,pvc tabanlı halı,ses yalıtım süngeri (rebonded bondex süngerpan,bariyerli süngerpan,bariyerli akustik süngerler),vibrasyon takozu,masa seperatörü vb. ürünlerdir.

AKUSTİK YUMURTA SÜNGER | YANMAZ VİYOL SÜNGER

Akustik Kendinden Yapışkanlı Yumurta Sünger; akustik düzenleme yapılması gereken yerlerde eko, yankı ve uğultu amaçlı kullanılmaktadırlar. Yüksek ses yutum değerlerine sahip olup alev almaz performans sağlamaktadır. Bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilen süngerler kolaylıkla uygulanabilen yapıdadırlar.

Kendinden Yapışkanlı Yumurta Sünger

VİCOUSTİC FLEXİ A50 PANEL | AKUSTİK KARE SÜNGER

Vicoustic Kare Sünger Flexi Panel A50, orta ve yüksek ses frekansları için en iyi performans değerlerine sahip ses yalıtım ve izolasyon ürünüdür. Kara derz ve desenleri sayesinde uygulama kolaylığı ve desen bütünlüüğü sağlayan Vicoustik Kare Sünger Flexi panel A50 bir çok alanda ideal performans sunan ürünlerdir.

Vicoustic Flexi A50 Panel

AKUSTİK MELAMİN SÜNGER | BEYAZ BASOTECT KÖPÜK

Basotect Melamin Süngerler, melamin köpüğünden imal edilmektedirler. Kullanım alanları olarak genelde hastane gibi yerler görülmektedir. Melamin Süngerler dekoratif bir görünüme sahip beyaz ve gri renkleriyle üretilmektedirler. Antibakteriyel yapıdaki bu hijjenik malzemeler yanmazlık özellikte olup yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler.

Beyaz Basotect Melamin Köpük

KESİK PİRAMİT SÜNGER | AKUSTİK YANMAZ SÜNGER

Kesik Piramit Sünger; ortam akustiğinin sağlanması açısından etkili bir malzemedir. Küf tutmayan ve nemden etkilenmeyen bu yanmaz akustik süngeralternatif olarak bir çok farklı desende üretilebilmektedirler. 

Akustik Kesik Piramit Sünger 

AKUSTİK BAFFLE | BAFFLE TAVAN ASKI SİSTEMLERİ

Baffle tavan panelleri ses yalıtımı sağlamakla beraber ortama şık görünüm sağlayan akustik düzenleme panelleridir. Ortamdaki yankılanma, eko, ses karmaşasını çözmek için birebir şık ses yalıtım ürünleridir.

Akustik Baffle

ANKARA SES YALITIM PANELLERİ VE AKUSTİK DÜZENLEME FİRMASI

Akustik Kaplama Ankara - Ankara Akustik Panel - Kumaş Kaplı Duvar ve Tavan Panelleri - Ankara Ahşap Kaplama - Akustik Panel Uygulaması - Ankara Akustik Duvar Kaplama - Kumaş Kaplı Paravan - Akustik Bölücü Paneller - Ankara Akustik Düzenleme - Ankara Akustik Mimarlık Ses Yalıtımı - Akustik Ahşap Panel Uygulaması - Akustik Yüzer Tavan Panelleri - Ankara Akustik Yalıtım Panelleri - Ankara Akustik ve Ahşap Panel - Ankara Akustik Tavan Kaplama - Ankara Akustik Panel Sistemleri - Ankara Akustik Asma Tavan Sistemleri - Akustik Panel Nasıl Uygulanır - Kumaş Panel Kaplaması - Akustik Ahşap Panel Nedir - Kumaş Panel Uygulama Alanları - Ankara Kumaş Panel Fiyatları - Ankara Ahşap Panel Fiyatları - Akustik Sünger Fiyatları - Ankara Akustik Düzenleme Firması - Ankara Ses İzolasyon Uygulamaları - Akustik İzolasyon Firması - Ankarada Ses Yalıtım Çzöümleri - Ankarada Akustik Düzenleme Firması - Akustik Paneller Kullanım Alanları - Ankarada Ses Kesici Süngerler - Akustik Panel Fiyatları - Akustik Panel Uygulaması - Akustik Panel Fiyatları - Ankara Akustik Ses Yalıtım Panelleri - Kumaş Kaplı Akustik Paneller - Ankara Derzli Delikli Ahşap Panel - Heraklite Ahşap Yünü - Heraklite Duvar Paneli - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Ankara Heraklite Duvar Panel Uygulaması - Ankara Akustik Panel Firması - Akustik Kumaş Panel Uygulaması - Akustik Ses Emici Dekoratif Paneller - Heraklite Ahşapyünü Levha - Akustik Yüzer Tavan Panelleri - Akustik Duvar Levha - Akustik Ses Emici Sünger - Ankara Ses Yalıtım Panelleri - Ankarada Akustik Düzenleme Firması - Ankara Akustik İzolasyon Çözümleri - Akustik Ses Yalıtım Paneli

Ses Yalıtımı Ankara - Akustik Sünger Ankara - Piramit Sünger Ankara - Yumurta Sünger Ankara - Ses Yalıtım - Ses Yalıtım Malzemeleri Ankara - Ses Yalıtım Süngeri Ankara - Ankara Ses Yalıtımı - Akustik Kaplama